DSC_3883.jpg

O MNIE

Mam na imię Agnieszka i jestem ilustratorką książek dla dzieci.

Z ilustracją łączy mnie historia miłosna długa cale życie.

I jak w każdej szanującej się historii miłosnej, nasza relacja ròwnież pełna jest momentów nipohamowanego entuzjazmu i pasji, przeplatających się z chwilami spadku kreatywności i wyobraźni.

Takie jest życie.

Kiedy byłam małą dziewczynką, prawie doprowadziłam do ruiny moich rodzicòw, zużywając tony kredek i kilometry papieru. Moje dni uplywały w krainie pełnej kolorów i wymyślonych historii. Na pytanie “Kim chcesz zostac, gdy dorośniesz?" odpowiedź była tylko jedna: "Chciałabym robić rysunki do książek dla dzieci!".

Jednak los bywa przewrotny i wraz z dorastaniem musiałam zająć sie czymś innym niż ilustracja. Starając dostosować się do sytuacji imałam się ròżnych zajęć i ta "chwila refleksji” z moją miłością trwała kilka długich lat. Nie dla mnie jednak liczby, faktury i rozliczanie kasy - szybko to zrozumiałam.

W pewnym momencie mojego życia, z pomocą ludzi, którzy uwierzyli we mnie i w moje umiejętności, nastąpił prawdziwy przełom. Moja miłość nagle wróciła i od tego czasu jesteśmy razem - nierozłączni i rosnący w siłę. ”Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu." - powiedział mądry Konfucjusz dawno temu. To (prawie) prawda. Ilustracja, moja pierwsza prawdziwa miłość - poprzez wysiłek i nieustanną pracę nad sobą - uświadomiła mi, że to co robię sprawia, iż jestem naprawdę szczęśliwa i usatysfakcjonowana.

Ja nie pracuję - ja żyję i dzielę się z innymi moją miłością.